ÚMČ Praha Řeporyje,
Nad náměstím 84, Praha 5 Řeporyje

Vítejte na oficiálních stránkách Městské části Praha - Řeporyje

Praha ŘeporyjePraha Řeporyje Městská část Praha - Řeporyje je jednou z 57 městských částí Hlavního města Prahy. Skládá se z katastrálního území Řeporyje, Zadní Kopanina a menších částí katastru Stodůlky a Třebonice. Má rozlohu téměř 1000 ha (10km čtverečních) a tím se řadí na začátek druhé desítky pražských městských částí, když je posuzujeme podle jejich velikosti. Budeme-li posuzovat podle počtu obyvatel, pak se svými více než 4000 trvale hlášenými obyvateli se nachází kdesi uprostřed a vzhledem k zájmu o bydlení v tomto regionu má perspektivu, že se bude i nadále rozrůstat. Blízkost Prokopského a Dalejského údolí dává možnost pěkných procházek i turistických výletů v této lokalitě.

HLEDÁTE NEBO NABÍZÍTE POMOC NA ÚZEMÍ MČ PRAHA - ŘEPORYJE?

Připravili jsme pro vás možnost zveřejnit vaše žádosti nebo nabídky na našem webu

Smyslem je propojit občany na území městské části Praha - Řeporyje, kteří potřebují v současné situaci nejvíce pomoci, s dobrovolníky, kteří jim chtějí svou výpomoc nezištně (bezplatně) poskytnout.

ZJISTIT VÍCE ZDE - V NABÍDCE POD POLOŽKOU KORONAVIRUS
Vláda znovu změnila pravidla pro nákup v obchodech s potravinami a drogerií. V obchodech nad 500 metrů čtverečních budou moci v době od 8 do 10 hodin nakupoval jen senioři ve věku 65+. Prodej v menších obchodech s potravinami bude nově bez omezení.

OD 19.03.2020 DLE NAŘÍZENÍ VLADY JE NOŠENÍ ROUŠEK, ČI JINÝCH OCHRANNÝCH PROSTŘEDKŮ POVINNÉ PO CELÉM ÚZEMÍ ČR

Informace ke koronaviru

Vážení spoluobčané,
děkuji, že zachováváte klid a rozvahu, poctivě zbytečně nevycházíte, nabízíte součinnost, ti, co mají karanténu jsou zabetonovaní zodpovědně doma atd. DĚKUJI VŠEM, CO ŠIJÍ. Daří se nám pátý den vydat roušku KAŽDÉMU, kdo o ní požádá, jsme na hranici výrobních možností, ale skvělé ženy a dívky u řeporyjských šicí strojů nás v tom nenechaly, proto úřad doposud dokázal uspokojit všechny, kdo si přišli. Dokázali jsme souběžně pomoci v totální krizi dvěma domovům seniorů, podpořili sociální služby jiných městských částí, jsme solidární. Prostě pokud potřebujete roušku pro sebe, či blízké, přijďte, ideál mi předtím zavolat, ať tu jsme, ale jsme tu skoro pořád. Chodíte si pro roušku, ti, co šijí, si tu mohou v našem improvizovaném meziskladu textilní galanterie vzít, co potřebují. Nepěstujeme žádný platební styk! Kdo chce pomoci, může, kdo potřebuje, jsme tady. Máme dobrovolníky s auty, kteří jsou připraveni pomoc s nákupem nebo ČÍMKOLI seniorům, prostě NESTYĎTE se zavolat nonstop náš štáb na úřadu, operativně pomůžeme. Díky, že pomáháte starým a potřebným, mimořádně si vážím zdejších bojovníků u šicích strojů, u pokladen pošty, lékárny atd. Vidím mimořádnou solidaritu a ZBYTEČNÝ strach. Není konec světa, naopak.
Děkuji všem, kdo nám pomohli spustit operaci „družina“, využíváme stavu a spustili jsme přestavbu jídelny a kuchyně v nouzovém režimu, bude ekonomická krize, než začnou škrty, předhoníme je, proto díky kuchařkám a dalším za skvělou práci s vyklízením.
Jsou zrušené všechny akce, včetně obou zastupitelstev, úřad je v režimu krizového řízení, díky, že respektujete situaci a přicházíte jen s neodkladnou agendou. I tak, po zavolání přijďte, ideálně pondělí a středa dopoledne, chod je provizorně zajištěn. Na úřadu krom příjmu (podařilo se nám aktuálně zajistit rozumným nákupem přes konexe zásobu na víkend a vypadá to dobře i dál, jsme z nejhoršího venku, kdo potřebuje roušku, PŘIJĎTE, NENÍ TO TRAPNÉ, JSME TU OD TOHO) a výdejny roušek jsou k dispozici nové jízdní řády, skládačky pro děti, výdej materiálu pro šití a samozřejmě MČ připravuje operativně další iniciativy související s pomocí občanům, finančně jsme bez problémů, jen váznou dodavatelské služby a čelíme řadě pokusů spekulantů. Každopádně jsme soběstační a je radost čelit krizi s vámi.
Seniorům sděluji, že chápu jejich časté zmatení z toho, co je jim komunikováno chaotickým premiérem. Nebojte se nám zavolat s čímkoli, zodpovíme, zařídíme, přijedeme, nakoupíme, dovezeme roušku. Děkuji všem, kdo věnovali pět minut stažení aplikace Mobilní rozhlas Řeporyje z webu MČ, kdo to udělá, dostává bleskové SMS o dění v obci, je to zadarmo a je mimořádně praktické, prosím stáhněte si aplikaci! Sledujte oficiální facebookovou stránku městské části.
Nudíte-li se, ušijte roušku a přineste ji, do hodiny je v rukách vděčného seniora, dítěte, kohokoli, kdo se na to necítí. Není důvod se bát! Do měsíce bude klid. Podle mých informací (které nejsou nic víc, než jen mými informacemi a znáte to) se výuka přeci jen rozběhne, odhad je polovina května, děti UČTE se. Kdo se nudí a chce pomáhat, ocením roušky, případně nabídky řidičů ochotných nakoupit seniorům, ale jsme dostatečně akceschopní už teď. Myslete na ty, co to nemají lehké: lidi v první linii, svobodné matky na pokraji existenční nouze, zaměstnance vydírané, aby šli na neplacené volno a hlavně SENIORY! A optimismus! Jsem na Řeporyje velice pyšný, jak drží spolu! Bude lépe! Jménem zastupitelstva MČ a týmu úředníků MČ,

Šikovné řeporyjské ruce.

Jménem zastupitelstva MČ a týmu úředníků MČ,

Pavel Novotný, starosta MČ
602 633 434, 602 316 418
starosta@prahareporyje.cz

Prosím stáhněte si níže do mobilů aplikaci MOBILNÍ ROZHLAS pro více informací.

Opatření městské části v návaznosti na přijetí krizového opatření k omezení provozu úřadu
od pondělí 16.3. do odvolání
Budova úřadu bude uzavřena.

Úřad bude s klienty komunikovat telefonicky, emailem, datovou schránkou, písemně.

Klienti mohou doručovat podání do podatelny úřadu v těchto hodinách:
Pondělí 13–16 hodin • Středa 8–11 hodin.

Ve výjimečných a naprosto neodkladných záležitostech je možné po předchozí telefonické domluvě s úředníkem spravujícím danou agendu vyřídit i jiné záležitosti.

ZAKAZUJE SE VSTUP OSOBÁM, KTERÉ JSOU V KARANTÉNĚ A OSOBÁM VYKAZUJÍCÍ PŘÍZNAKY NEMOCI.
DŮLEŽITÁ TELEFONÍ ČÍSLA PRO OBČANY V SOUVISLOSTI S VÝSKYTEM KORONAVIRU

Každá osoba v kontaktu s prokázanou koronavirovou infekcí okamžitě kontaktuje telefonicky pracoviště hygienické stanice.

Informační linky jsou často přetížené, buďte při volání trpěliví a nepropadejte panice, své dotazy a informace formulujte jasně a srozumitelně.


800 160 166

pražská krizová linka pro osamělé seniory nad 65 let - non-stop bezplatná linka, možnost objednat balíčky potravin nebo hygienických potřeb, psychologická pomoc

1212

informační a poradenská linka primárně určená pro občany, kteří nemají přístup na web nebo si informace nemohou sami vyhledat

724 810 106
725 191 367

informační linka Státního zdravotního ústavu - nonstop

773 782 856
773 782 850

pražská hygienická stanice - denně 9.00 – 20.00 hod.; informační a poradenská linka zejména pro občany vracející se z oblastí výskytu onemocnění Covid-19

602 633 434
602 316 418

starosta MČ Praha - Řeporyje

Mobilní rozhlas ÚMČ Praha - Řeporyje

Zaregistrujte se a dostávejte důležitá upozornění prostřednictvím SMS, e-mailů a zpráv do aplikace.


Aktuální informace ke koronaviru Covid-19
https://bezpecnost.praha.eu/

AKTUALITY

AKTUALITY

Kalendář akcí

<<  Duben 2020  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Poskytnuté informace

Povinně zveřejňované informace dle zákona č. 106/99 Sb., § 5. odst. 3 - Poskytnuté informace

Poskytnuté informace